1. Készítsünk álló vagy mozgatható munkaállomást
Alakítsunk ki a laptopnak egy alternatív helyet, nem az asztalnál, hanem magasabb pozícióba helyezve. Nagyjából olyan magasságra helyezzük, ahol egyenesen tudjuk tartani a nyakunkat (szemmagasságban a monitor). Néhány óra ülés után, tegyük át a magasabb polcra a laptopot és egy fél órát, vagy amíg jól esik, dolgozzunk állva, majd folytathatjuk a munkát újra ülve. A nap folyamán cserélgessük az ülő/álló pozíciókat rendszeresen.
2. Cseréld le a széket
Ha van otthon fittball labda, érdemes rövid időre a széket felcserélni erre. A labdán való üléskor a törzsizomzatot használjuk, ami rövidtávon segíti a helyes ülést. Figyeljünk viszont arra, hogy ne egész nap, vagy hosszú órákat töltsünk a labdán, hiszen egy idő után ez kifejezetten megterhelő, illetve a fáradás miatt, itt is helytelen pozíciót vehetünk fel.
3. Telefonálás sétálva
Ha csörög a telefon, mindig álljunk fel és a szobában sétálgatva beszélgessünk. Ezzel biztosítani tudjuk, hogy mindig változtassunk a pozíciónkon, sőt egy picit át is mozgatjuk magunkat.
4. Napi 30 perces kihívás
Állítsunk be a telefonon, vagy a naptárban egy emlékeztetőt 30 percenként. Amikor jelez az emlékeztető, álljunk fel és végezzünk el egy 2 perces átmozgató gyakorlatsort. Például álljunk a szék elé és végezzünk guggolásokat, mintha le akarnák ülni a székre. Vagy a székre támaszkodva néhány hátsófekvőtámaszt végezzünk.
Reméljük ezek a praktikus és könnyen kivitelezhető tippek segítenek elkerülni a hátfájdalmakat és hatékonyabbá teszik az otthoni munkavégzést is!